Nanocząsteczki

Nanocząsteczki

Postautor: Zochna » wtorek 12 lut 2013, 22:50

O zagrozeniach dla zdrowia jakie niesie ze soba nano-technologia.
To jest powazne zagrozenie, o ktorym w Polsce niewiele sie mowi. Mimo, ze naukowcy nie sa jeszcze w stanie “zdiagnozowac” przyczyny to jednak w laboratoriach udowodnili wplyw tych nanoczasteczek na organizmy zywe. Czasteczki te moga sie bez problemu przedzierac do mitochondriow, wnetrza komorek, sa znajdowane w mozgu i wewnetrznych organach, spokojnie przenikaja przez skore (kosmetyki) jak i drogi oddechowe, co jest porownywalne z azbestem i robic podobne spustoszenie w organizmie jak azbest. Nanoczasteczki moga powodowac raka roznych organow, wyrzadzic szkody w systemie nerwowym, przez lozysko dostaja sie do plodu, zaburzyc odtruwanie organizmu poprzez umiejscowienie sie w watrobie i nerkach, powoduje zarozenie dla serca. Z latwoscia przenikaja te czasteczki do krwi i z jej obiegiem docieraja wszedzie. Do tego dochodzi problem zanieczyszczenia srodowiska i mozliwych niewyobrazalnych skutkow jakie moga nanoczasteczki w nim dokonac. Jest to tematem dalszych badan, ktore moga jeszcze wiele lat potrwac ale juz teraz wiadomo, ze jest to wielkim zagrozeniem. Od 2012 r. mial wejsc przepis nakazujacy oznakowanie uzytej nanotechnologii ale tylko w kosmetyce. Nie wiem czy zostal zastosowany.
Podaje tu link do pdf po polsku oraz link do wypowiedzi naukowcow szwajcarskich i niemieckich (po niemiecku), program wyswietlany w publicznej TV i to juz w roku 2009 “Mini-bomby w naszym ciele. Ryzyko nanoczasteczek”.
http://imnitp.tu.koszalin.pl/old/images ... rialow.pdf
http://www.youtube.com/watch?v=p3JMpVWk ... r_embedded
Nanoroboty:

„Grey goo scenario” przedstawia sytuację, w której samoreplikujące się assemblery (nanoroboty, które są w stanie przesuwać atomy) wymykają się spod kontroli człowieka i zaczynają się powielać, niszcząc tym samym świat (lub znacznie go zmieniając). Przeciwdziałać takiemu rozwojowi przypadków należałoby w następujący sposób: umieścić „bezpieczniki” wewnątrz nanomaszyn, ciągle nadzorować ich pracę, stworzyć „nadzorców”. Obecnie pogląd ten jest podważany i zaliczany do niemożliwych (m.in. przez Richarda Smalleya, laureata nagrody Nobla), jednak bezpieczniej jest przyjąć postawę, iż zanim pogląd nie zostanie niepodważalnie obalony, to jest możliwy. Jako bardziej prawdopodobny wymieniany jest „green goo scenario” (sztuczne organizmy oparte na DNA uciekają z laboratoriów i wyrządzają olbrzymie szkody w środowisku).

http://nanonet.pl/index.php/nanobiznes/ ... echnologii
http://ceo.cxo.pl/artykuly/44275/Blogos ... k.XXI.html
Ponizej cytuje wypowiedzi z jakiegos forum, ktore zgadzaja sie z tym, co mowia naukowcy w “Mini bomby…” j.w.
“Nanosrebro.
Maleńkie cząsteczki srebra wmontowane w plastik, filtry wody czy tkaniny ograniczają rozwój bakteri: pranie przestaje śmierdzieć stęchlizną, skarpetki nie cuchną, woda jest zdrowsza. Nowy wspaniały świat – pięknie. Ale nano-cząsteczki srebra przenikają do środowiska i za rok (za dzień, za chwilę) zaczną wycinać bakterie, bez których w środowisku zaburzona zostanie równowaga. Zanikną procesy gnilne, padlina będzie zalegać tygodniami. Dzisiejszy zachwyt przerodzi się w tragedię.
“Inny przebój technologii: nanorurki węglowe (dodaje: wyjatkowo przypomina strukture azbestu – mowa o tym w “Mini bomby…”).
Zachwyceni możliwościami ich zastosowań nie zauważamy, że wyglądają jak wyklęty dziś azbest (też był kiedyś przebojem).”
Zochna
 
Posty: 133
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 09:33
Podziękował razy: 302 razy
Otrzymał podziękowań: 93 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: songo70 » wtorek 14 sty 2014, 09:06

Srebro koloidalne, z którym sam mam zdecydowanie dobre doświadczenia jest wciąż tematem zapalnym. Wielka Pharma zdecydowanie go nie lubi, bo życie byłoby zbyt proste. Ostatnia fala nagonek z srebro jest tego wyrazem. A myślisz, że przypadkiem przez setki lat ci, których było na to stać, korzystali ze srebrnych naczyń i sztućców?

KIN 213 ⦁ Czerwony Wiodący Wędrowiec
Potęga Źródła ⦁ Rada Pawia:
Strzeż się próżności, pozy,
przebrzmiałych autorytetów.
Pycha ma suknie anioła,
głos diabła, chłód złodzieja.

Obrazek
Awatar użytkownika
songo70
Moderator
 
Posty: 2804
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Luton
Podziękował razy: 1357 razy
Otrzymał podziękowań: 2524 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: blueray21 » wtorek 14 sty 2014, 11:18

Działanie jonów srebra, i nie tylko, łatwo jest wytłumaczyć używając tej samej zasady, której użył Jim Humble tłumacząc działanie dwutlenku chloru - broszura w temacie "MMS..."
Otóż srebro ma potencjał oksydacyjny 0,8 V, więc jest tylko nieco słabszym jeszcze utleniaczem niż wspomniany MMS w postaci dwutlenku chloru, czy kwasu podchlorawego, bo w takiej formie jest transportowany w organizmie.
Nanokoloidalne srebro jest doskonałym środkiem do zwalczania ponad 800 patogenów, w tym tych odpornych na antybiotyki, jak MRSA, czyli gronkowiec złocisty.
Jednak jest bardzo powolne w porównaniu z innymi metodami. Trudność w jego działaniu polega na dotarciu do zainfekowanego obszaru. Gdy to jest skóra, to problemu nie ma, można spryskać, jednak przy infekcjach wewnętrznych musi ono przeniknąć do krwi, a przy pobieraniu doustnym jego większość jest niestety niszczona w żołądku poprzez utlenienie kwasem solnym do chlorku srebra, a to już nie to samo.
Mimo wszystko z doświadczenia wiem, że 25 g srebra koloidalnego o stężeniu 25 ppm robi w organizmie wiele dobrego, choć cudem jeszcze tego nazwać nie można. Gdyby te 25 g wprowadzać pozaustrojowo np. dożylnie wtedy zapewne powyższe słowo byłoby adekwatne. Jednak nie są mi znane takie badania i nie mam żadnych informacji, że ktokolwiek je wykonywał.
Wprowadzenie srebra koloidalnego poprzez skórę, za pomocą DMSO też się nie uda, bo DMSO jest dość silnym antyutleniaczem i śladowe stężenie jonów srebra zostanie zamienione na inną, nie efektywną postać. Metodą jest przyjmowanie okazjonalnie, dla rozwiązania problemu określonej infekcji, większych dawek dziennych, ale to nie może trwać zbyt długo, bo nie te niewykorzystane jony srebra mogą nas nieco "posrebrzyć" zwłaszcza na twarzy i białkach oczu - co oczywiście jest straszakiem przeciwników tej metody, a Big Pharma w szczególności.
Taki efekt występował po ok. 4 miesiącach przyjmowania dawki 100 g o stężeniu 500 ppm, czyli olbrzymim, 20 razy większym od tego. które używam.

Edit: dodam jeszcze, że to ewentualne "posrebrzenie" jest odwracalne, choć nie w jedną noc i poza wyglądem nie są mi znane inne jego negatywne skutki.
Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
 
Posty: 5825
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
Podziękował razy: 420 razy
Otrzymał podziękowań: 6743 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: Dariusz » wtorek 14 sty 2014, 20:31

blu pisze:...Metodą jest przyjmowanie okazjonalnie, dla rozwiązania problemu określonej infekcji, większych dawek dziennych, ale to nie może trwać zbyt długo, bo nie te niewykorzystane jony srebra mogą nas nieco "posrebrzyć" zwłaszcza na twarzy i białkach oczu - co oczywiście jest straszakiem przeciwników tej metody, a Big Pharma w szczególności.
Taki efekt występował po ok. 4 miesiącach przyjmowania dawki 100 g o stężeniu 500 ppm, czyli olbrzymim, 20 razy większym od tego. które używam.

Edit: dodam jeszcze, że to ewentualne "posrebrzenie" jest odwracalne, choć nie w jedną noc i poza wyglądem nie są mi znane inne jego negatywne skutki.


Czytałem swego czasu, oczywiście już nie pamiętam gdzie, że z tymi monoatomowymi srebrem i złotem (ORMUS - to się chyba zowie) powinniśmy troszkę uważać, gdyż potrafią uzależnić.
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
 
Posty: 2750
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
Podziękował razy: 5173 razy
Otrzymał podziękowań: 1541 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: blueray21 » wtorek 14 sty 2014, 20:49

Nie widzę takiej możliwości, przynajmniej dla srebra. Ze złotem nie mam żadnych doświadczeń. Zresztą wspomniany przez ciebie Ormus to nawet nie jest chyba biały proszek złota, tylko mieszanina kilku tlenków i pochodnych metali szlachetnych.
Uzależnić nie, ale przyzwyczaić w pewnym sensie tak, ale to zdrowy nawyk.
Srebro koloidalne na dłuższą metę "pobiera" się w cyklu; 3 miesiące suplementacji - 1 miesiąc przerwy, chyba, że organizm jest w trakcie infekcji - wtedy pobieranie przedłużamy aż do jej zaniku.
Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
 
Posty: 5825
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
Podziękował razy: 420 razy
Otrzymał podziękowań: 6743 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: baba » czwartek 27 lut 2014, 19:20

A w jaki sposób wytwarzasz srebro koloidalne Blu? Bo domyślam się że sam robisz, to kupne jest okropnie drogie.:(
Ja mam trochę pyłu złotego tej najlepszej próby (wynoszone za komuny pod paznokciami z mennicy przez kolegę :lol: ) to bym sobie mogła zrobić złoto koloidalne. A odrobinę czystego srebra też można kupić w sklepie dla jubilerów jak sądzę. :D
Awatar użytkownika
baba
 
Posty: 2919
Rejestracja: wtorek 05 lis 2013, 19:59
Podziękował razy: 7218 razy
Otrzymał podziękowań: 3681 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: blueray21 » czwartek 27 lut 2014, 19:46

Tak robię sam, ale kiedyś kupiłem jego wytwornicę, choć potrafiłbym też ją zrobić sam.
Chodzi o to, żeby srebro koloidalne było właśnie nano- czyli miało jak najmniejsze cząsteczki.
To można osiągnąć tylko jonizując wodę demineralizowaną srebrnymi elektrodami, ale wysokim napięciem impulsowym. Wysokim tutaj oznacza co najmniej 60 V.
Różne publikacje z trzema bateryjkami po 9 V to ściema, powstaje koloid, ale z o wiele większymi cząsteczkami, co daje taki sam skutek jak polizanie srebra.
Moja wytwornica ma 6 drutów srebrnych fi 1,2 mm o długości 10 cm i mogę w jednym cyklu 0,5 godz. wyprodukować 1,5 l koloidu o stężeniu 25 ppm.
Chcąc wyprodukować złoto koloidalne potrzebne są co najmniej 2 elektrody, powierzchnię można zawsze przeliczyć, puścić kilka cykli, zamiast jednego itd., ale niezbędne jest to elektroniczne urządzenie impulsowe, bo inaczej to strata czasu i pieniędzy.
Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
 
Posty: 5825
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
Podziękował razy: 420 razy
Otrzymał podziękowań: 6743 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: baba » czwartek 27 lut 2014, 19:54

To powiedz jak się takie urządzenie fachowo nazywa, poszukam na forum Elektroda, tam sobie doradzają jak to zrobić samemu, może znajdę. Bardzo dobre forum nawiasem mówiąc, dużo info tam znalazłam. 8-)
Ale widzę z tego, że ten pył się nie przyda, szkoda, niech czeka dalej na swoje przeznaczenie. A duże powinny być te elektrody? I czy muszą być całe ze srebra/złota/miedzi czy wystarczy jak są pokryte odpowiednim metalem?
Awatar użytkownika
baba
 
Posty: 2919
Rejestracja: wtorek 05 lis 2013, 19:59
Podziękował razy: 7218 razy
Otrzymał podziękowań: 3681 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: Dariusz » czwartek 27 lut 2014, 19:56

blu pisze:...
kiedyś kupiłem jego wytwornicę, choć potrafiłbym też ją zrobić sam.
...


No to Waść, podaj nam schemat, sposób uczynienia takiej maszynki. :D
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
 
Posty: 2750
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
Podziękował razy: 5173 razy
Otrzymał podziękowań: 1541 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: blueray21 » czwartek 27 lut 2014, 20:10

No dobra, tylko muszę to wygrzebać z papierów i przerysować na komputerze, bo z fragmentów w ołówku niewiele skojarzycie. To było dość dawno.
Schemat to jedno a wykonanie to drugie, potrzeba trochę dobrego plastiku do mocowania elektrod, zorganizować jakiś maleńki silniczek, bo potrzeba to mieszać cały czas. Elektronikę to nie ma problemu, mogę zaprojektować płytkę, nawet je zmontować, jeśli byłoby dość chętnych.
Drut srebrny kupuje się w hurtowni jubilerskiej.
Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
 
Posty: 5825
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
Podziękował razy: 420 razy
Otrzymał podziękowań: 6743 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: Dariusz » czwartek 27 lut 2014, 20:15

Z natury jestem cierpliwy, ale w tym przypadku już pukam palcami po blacie z niecierpliwości. :D
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
 
Posty: 2750
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
Podziękował razy: 5173 razy
Otrzymał podziękowań: 1541 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: blueray21 » czwartek 27 lut 2014, 20:18

No to jesteś pierwszy.
Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
 
Posty: 5825
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
Podziękował razy: 420 razy
Otrzymał podziękowań: 6743 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: baba » czwartek 27 lut 2014, 20:31

Druga. :D
Awatar użytkownika
baba
 
Posty: 2919
Rejestracja: wtorek 05 lis 2013, 19:59
Podziękował razy: 7218 razy
Otrzymał podziękowań: 3681 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: goratha » czwartek 27 lut 2014, 20:35

obecna :D
nie bierz zycia zbyt powaznie. I tak nie wyjdziesz z niego z zyciem:-))
Awatar użytkownika
goratha
 
Posty: 1099
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 20:03
Podziękował razy: 1122 razy
Otrzymał podziękowań: 2606 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: barneyos » piątek 28 lut 2014, 09:11

I Jam jest !
======================================================

Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić
Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem
Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
 
Posty: 604
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
Podziękował razy: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: euroscan » wtorek 05 sie 2014, 14:37

no sam jestem ciekawy , jak ten twój schemat się ma do tego mojego.
mój daje tylko +/ - 30 V, przełączane co 10 sekund.
Dwie elektrody srebrne dają 10 ppm w czasie zależnym od fazy księżyca, średnio 0.5 litra produkuję w 6 - 9 godzin.
"Gestość" sprawdzam miernikiem ppm oraz laserem czerwonym na efekt Tindalla (chyba tak się pisze.)
Awatar użytkownika
euroscan
 
Posty: 403
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 10:58
Podziękował razy: 528 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: baba » wtorek 05 sie 2014, 15:07

A możesz wrzucić schemat budowy Euroscan?
Bo Blu ma chyba za dużo zajęć na rysowanie a w dodatku przez jakiś czas go nie będzie. 8-)

Tylko my (tzn zainteresowani) jesteśmy amatorami więc tak bardziej łopatologicznie poproszę. :D
Awatar użytkownika
baba
 
Posty: 2919
Rejestracja: wtorek 05 lis 2013, 19:59
Podziękował razy: 7218 razy
Otrzymał podziękowań: 3681 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: euroscan » wtorek 05 sie 2014, 19:56

Prosze bardzo schemat ideowy, chyba tak to sie nazywa.
Na schemacie silnik1 miesza wodę destylowaną mieszadełkiem.
Sonda1, 2 jest zasilana poprzez stabilizator pradowy chyba 2 mA.
Uklad scalony NE555 pracuje jako genearator, aby uzyskać stosunek impulsów 50/50 zastosowano przerzutnik na układzie CD4013.
Elektrody srebrne aby nie były pokryte siarczkiem srebra, muszą być zasilane raz napieciem dodatnin, potem ujemnym.
Załączniki
schema-Ag_Ag.rar
(239.29 KiB) Pobrany 47 razy
Awatar użytkownika
euroscan
 
Posty: 403
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 10:58
Podziękował razy: 528 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: Dariusz » wtorek 05 sie 2014, 21:19

Pozwoliłem sobie skopiować ten schemat, jednak nie umiem jeszcze wstawiać jako obrazki więc jest jako załącznik.
Dzięki Ci za pomoc, ale dla nas, laików nie wiele to pomoże. ;) :( :D
Załączniki
2014-08-05_220829.png
2014-08-05_220829.png (35.96 KiB) Przeglądany 1041 razy
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
 
Posty: 2750
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
Podziękował razy: 5173 razy
Otrzymał podziękowań: 1541 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: baba » wtorek 05 sie 2014, 22:11

Może trafi się ktoś, kto będzie umiał to zrobić. 8-)
Awatar użytkownika
baba
 
Posty: 2919
Rejestracja: wtorek 05 lis 2013, 19:59
Podziękował razy: 7218 razy
Otrzymał podziękowań: 3681 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: euroscan » środa 06 sie 2014, 06:22

Nie wiedziałem że chodzi o wykonanie, dołaczyłem schemat dla porówniania z metoda impulsowa.
Sam to mam zmontowane na uniwersalnej płytce, chodzi od 2010 roku.
w kazdym generatorze problemem jest mieszadełko, ma mieszać cały czas.
Wielu "producentów" robi w tych generatorach błąd, nie dając stabilizacji pradowej i dośc małego prądu.
Najlepsze sreberko wg mnie jest na poziomie 5- 8 PPM i to się czuje.
Jednoczesnie obie frakcje są w dobrym, optymalnym stosunku.
Na innych forach te 20 - 50 PPm nie jest uznawane za dobre srebro, ale to moja taka uwaga, każdy zrobi jak chce.
Awatar użytkownika
euroscan
 
Posty: 403
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 10:58
Podziękował razy: 528 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: blueray21 » niedziela 17 sie 2014, 19:43

Osobiście jestem przeciwnikiem (szybkiej) zmiany biegunowości elektrod, jak np. w powyższym schemacie.
@euroscan zauważył, że na elektrodach pojawia się czarny osad - siarczku srebra (oczywiście nie tylko).
Zaletą tej metody jest to, że elektrody zużywają się równomiernie, ale wadą to że cały ten osad jest uwalniany do roztworu. Nie ma on oczywiście właściwości jonów czystego srebra.
Ja wolę co jakiś czas wymieniać połowę zużytych elektrod zachowując stałą polaryzację i usuwać ten osad ręcznikiem papierowym, przed każdym użyciem - nie "zagęszczam" w ten sposób roztworu.

Wspomniana gdzieś stabilizacja prądu jest konieczna, ale wielkość natężenia prądu powinna być stosowna do łącznej powierzchni elektrod, czy to będzie 2 mA, czy 20 mA zależy od powierzchni elektrod.
Generalnie małe prądy są lepsze, ale "produkcja" może / musi wtedy trwać wiele godzin.

Co do użytecznego stężenia srebra koloidalnego - zależy od zastosowania. Do gojenia zewnętrznych ran
może sprzedawane stężenie 100 ppm jest dobre.
Dla połykania, stężenie powyżej 50 ppm jest bezużyteczne - trzeba to rozcieńczać.
Osobiście produkuję o stężeniu 20 - 24 ppm, czyli 2 razy "mocniejsze" niż apteczne, wtedy wypijane
ilości są relatywnie małe 25 - 30 ml na raz i butelka starcza na dość długo.

"Przemysłowe" wytwornice (te które znam) mają polaryzację stałą i wysokie natężenie prądu przy napięciu od 50 - 60 V. Bo w tej wersji najbardziej istotnym czynnikiem jest czas.
"Dla siebie" możemy robić to wolno i nanocząsteczki będą miały mniejsze rozmiary.

Wracając do zmiany polaryzacji elektrod to czas przełączania mniejszy od czasu (cyklu) wytwarzania uważam za bezsens.
Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
 
Posty: 5825
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
Podziękował razy: 420 razy
Otrzymał podziękowań: 6743 razy

Re: Nanocząsteczki

Postautor: euroscan » środa 27 sie 2014, 13:22

jeszcze jeden schemat generatora z przełączaniem biegunowości.
Załączniki
generator srebra.jpg
generator srebra.jpg (131.34 KiB) Przeglądany 850 razy
Awatar użytkownika
euroscan
 
Posty: 403
Rejestracja: sobota 02 sie 2014, 10:58
Podziękował razy: 528 razy
Otrzymał podziękowań: 591 razy

Re: Woda utleniona - również na zdrowie

Postautor: Baro063 » środa 02 wrz 2015, 01:07

Chciałbym jeszcze się spytać w sprawie Srebra Koloidalnego, robicie sami czy kupujecie?
Na filmikach widziałem że wystarczy kupić drut 999, baterię 9v albo kilka w zależności czy chcemy szybciej wytworzyć, wodę destylowaną, krokodylki do zaczepienia i można spokojnie wytworzyć srebro ?
Filmiki :
https://www.youtube.com/watch?v=cfzgukWhtkI
https://www.youtube.com/results?search_ ... bateria+9v
https://www.youtube.com/results?search_ ... bateria+9v
https://www.youtube.com/watch?v=Ek2L9aCTu1Y
Jest ich wiele więcej, ale tyle wystarczy.
Pytam bo jeśli można tak zrobić, to kupię wszystko co potrzeba i będę wytwarzał srebro.

Wiele produktów np na allegro jest sfałszowanych i nie tylko na tej stronie.
Tu nasz Polski producent Srebra Koloidalnego pokazuje ile naprawdę jest zawartości srebra od różnych firm.
Jego filmik https://www.youtube.com/watch?v=_hINCbZ ... e=youtu.be
A tu u niego jest dokładnie opisane ---> i jedyny który sprzedaje uczciwie, a inni sprzedawcy ewidentnie oszukują.
I tak chcą ludzie nas oszukiwać sprzedając produkt niezgodny z opisem.
http://allegro.pl/uwaga-srebro-koloidal ... 51956.html
Awatar użytkownika
Baro063
 
Posty: 217
Rejestracja: sobota 28 mar 2015, 15:32
Podziękował razy: 75 razy
Otrzymał podziękowań: 174 razy

srebro koloidalne

Postautor: analityczka » środa 02 wrz 2015, 17:48

Baro063 pisze:w sprawie Srebra Koloidalnego, robicie sami czy kupujecie?

Tu jest o tym wątek, przeczytaj.
viewtopic.php?f=16&t=299&p=15557&hilit=koloidalne#p3308

@blue sam robi, ale też pisze: "Temat srebra koloidalnego też zasługuje na odrębny wątek, ale tworzenie srebra koloidalnego metodą: bateryjka i moneta daje w rzeczywistości kiepskie rezultaty, dlatego jetem przeciwnikiem propagowania tych metod"
@Basia7 pisze, że kupowała w internecie tonik

@Baro063 - jesteś młody i zdrowy. Nic ci nie dolega. Dobre odżywianie i aktywność fizyczna to dla ciebie podstawa.
Żebyś kiedyś się nie ocknął jako klasyczny hipochondryk - szczerze życzę.
Nie masz ochoty na "rozgryzienie", jak działa wyszukiwarka forum?
Awatar użytkownika
analityczka
 
Posty: 414
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2015, 15:16
Podziękował razy: 218 razy
Otrzymał podziękowań: 498 razy

Następna

Wróć do Zdrowie fizyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość