Błędnie działająca witryna będzie przynosić straty, w takim razie należałoby ulokować finanse w monitoring dostępności stron internetowych. Kiedy nie jest dostępna dla Internautów, w owym czasie w coraz to bardziej konkurencyjnym otoczeniu będą oni poszukiwać alternatywy. Tracić wolno w ten sposób kolejnych użytkowników, czy klientów.

Inwestując w monitoring działania stron www, można korzystać z dostępu do szeregu działań, których celem jest zapewnienie stałej dostępności do strony. W MonitWeb zapewniona jest kontrola tego, w jaki sposób działa portal internetowy przez 24 godziny.Pozwala to między innymi uniknąć sytuacji, w której będzie dochodzić do utraty ewentualnych klientów. W jaki sposób wskazują badania uskutecznione przez Google nawet 4/5 Internautów nie wraca na domenę, czy do punktu sprzedaży internetowego, z jakiego nie są usatysfakcjonowani. Kiedy portal internetowy będzie nieosiągalny przez kilka godzin, wtenczas przełoży się to na realne straty finansowe.

Jak zadbać o dobre wyniki strony wykorzystując monitoring dostępności?

Najogromniejszym kłopotem jest brak dojścia do strony, który trwa kilka dni. Jednakże nawet kilka godzin, w czasie jakich portal internetowy nie będzie się wczytywał, będzie problemem dla przedsiębiorstw.

Konsumenci nie będą w stanie:
– przejrzeć oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces zakupu produktów.

Korzystając z usługi MonitWeb, którą jest monitoring dostępności stron internetowych, wolno na wskroś wykluczyć sytuacje, kiedy witryna będzie nieosiągalna dla Internautów. Poza tym kontrolowana jest funkcjonalność, lub wydajność portalu internetowego. Stałemu monitorowaniu podlega między innymi to, jak działają serwery. Ograniczenie problemów z szybkością wyświetlania się witryny, ogranicza niezadowolenie odwiedzających. Firmy są w stanie utracić pożądany wizerunek marki. Każda witryna internetowa internetowa może tracić zasięgi. Bezproblemowy dostęp do wiadomości w sieci staje się dla użytkowników koronny.

Wobec tego monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom pieniężnym,
– słabszej pozycji strony w wyszukiwarce Google,
– negatywnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed zrealizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa strony internetowej,
– przerwom w dostępie do informacji.

Jakie działania obejmuje monitoring witryn internetowych internetowych?
W trakcie dwudziestoczterogodzinnego procesu monitorowania witryn internetowych WWW w MonitWeb kontrolowane jest to, że domena internetowa ładuje się w prawidłowy sposób. Gdy portal internetowy przestaje poprawnie funkcjonować, w owym czasie awaria jest bezzwłocznie zgłoszona. Konsumenci otrzymują wiadomości dotyczące tego, jak długo trwała oraz kiedy miała ona miejsce. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco dostarcza wartościowe informacje, które są nadrzędne z punktu widzenia prawidłowej i rychłej reakcji. Regularnie dostarczane raporty obejmują szczegółowe statystyki z monitoringu witryny. Zezwala to pomiędzy innymi śledzić zadania Cron, a również to jak rzeczywiście działają. Taka kontrola jest sposobem na unikanie sytuacji, kiedy newralgiczne procesy w stronie internetowej nie funkcjonują prawidłowo oraz nie spełniają swojej funkcji. Zatem inwestycja w monitoring działania stron www to pierwszorzędny sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat pieniężnych. Gwarantuje to skuteczne prowadzenie biznesu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *