Podniesienie mocy i aspektów jezdnych pojazdu to częste wyczekiwania zapalonych hobbystów. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a efekty tej modyfikacji będą dostrzegalne nie tylko na wykresie z hamowni, jakkolwiek także podczas jazdy autem, jaki da użytkownikowi nowe możliwości.

Do jakiej mocy wolno podwyższyć parametry auta za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podwyższenia ilości koni mechanicznych za sprawą tej przeróbki są niezmiernie kolosalne, nie wiąże się to jednak z rozsądkiem. Choć mocy nigdy za mało, wypada liczyć się z tym, że nie można z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma prawo ulec zniszczeniu. By modyfikacja została przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności trzeba uczynić aktualną wydajność oraz sprawność silnika. Jeśli są jakiekolwiek usterki, wypada je wykreślić, po czym na nowo sprawić wydajność pojazdu na hamowni. Doświadczony profesjonalista ma obowiązek dopiero dziś przejść do rzeczy i precyzyjnie podnieść moc silnika w taki sposób, żeby nie był on nazbyt przeciążony.

Co, jeśli moc pojazdu bezustannie jest zanadto niska?

Jeśli konsumentowi nie starczy podwyższenie mocy pojazdu na poziomie blisko 5-10%, ma obowiązek wprowadzić inne poboczne modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. Wówczas możliwości pracy napędu będą wyższe. Zatem specjalista będzie w stanie podnieść moc silnika jeszcze bardziej. Wypada niemniej jednak pamiętać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść również jego wyhamowywanie. Stąd, jeżeli użytkownik pragnie znacznie zwiększyć jego moc, ma obowiązek liczyć się też z pobocznymi kosztami powstającymi z wymiany chociażby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy także klocków.
Co zapewnia chiptuning?
Wzrost mocy pojazdu to większa dynamika i poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które gwarantuje większe bezpieczeństwo chociażby w czasie wyprzedzania, które to trzeba zrealizować jak najszybciej. Akcesoryjnym walorem tej modyfikacji jest także szansę rozerwania się na torze oraz sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *